כיריים

כיריים חשמליים וקרמיים. כיריים חשמליים וקרמיים הם מוצר שהוא פיתוח של הכיריים המסורתיות הפעולות בגז. במשך שנים ארוכות היה מקובל השימוש בכיריים הפועלות בגז כדי לבצע פעולות שונות במטבח. פעולות אלה במטבח כוללות בישול, טיגון וכו'. כיריים הם אחד המוצרים החשובים בבית בכלל ובמטבח בפרט. ללא כיריים לא ניתן לבצע פעולות בסיסיות ביותר שכל אחד הרוצה להכין לעצמו או למשפחתו אוכל מכיר טוב מאוד.

בשנים האחרונות מתבסס טרנד של בישול ונוצר תחביב חדש של בישול. יחד עם תהליך זה ניתן לראות את העלייה הניכרת בתוכניות בישול בטלוויזיה ולא עובר יום שבו אין תוכנית שכזו בהנחיית שף מפורסם. יצר על כן בישראל אף קיים ערוץ האוכל שהוא למעשה יבוא של דבר מקובל במדינות אחרות. ניתן להיווכח גם בפתיחתן של חנויות לחובבי בישול שבהן נמכרים כלי מטבח ייחודיים לחובבי הבישול וכמעט בכל קניון ניתן למצוא חנות אחת לפחות כזו.

יחד עם טרנד הבישול הביתי החלה להתפתח גם מודעות לעיצוב המטבח הביתי. החל מתעורר צורך בכלי מטבח ומוצרים למטבח שיתנו מענה לקהל גדל זה שיש לו דרישות מיוחדות. כיריים חשמליים הם תוצר של המגמה הזו, אמנם כיריים חשמליים קיימים כבר זמן אך ההשקעה הגוברת במטבחים מעוצבים הביאה גם לעלייה בצריכה של כיריים חשמליים. מבחינות רכבות כיריים חשמליים חברת א. א. מראות הם התפתחות טבעית של הכיריים המסורתיות הפעולות בגז וסביר להניח שבעתיד הלא רחוק כיריים חשמליות יהפכו לסטנדרט.

בתחום הכיריים החשמליות יש מגוון גדול מאוד של יצרנים. כיריים חשמליות נתפסות כיום כמוצר שהוא מעל הממוצע ובתוך קטגוריה זו יש גם כיריים חשמליות יוקרתיות ויקרות. כמו במוצרים רבים גם בכיריים חשמליות ליצרנים איטלקיים יש מקום מיוחד, חברות איטלקיות מייצרות רבים מהמוצרים היוקרתיים ביותר.

מבחינה פונקציונאלית חלק האיר מהכיריים החשמליות עושות את אותו הדבר. אולם מבחינה של עיצוב וחזות יש שוני בין המוצרים השונים. יש כיריים חשמליות בסגנונות עיצוב שונים מאוד אחד מהשני.

באופן כללי כיריים חשמליות כוללות משטח המכיל לרוב 4 משטחים קטנים יותר שתחתם ישנים גופי חימום. משטחים אלה הם בלעתים בגדלים שונים ולעתים בגודל זהה. העיצוב של הכיריים החשמליות יכול להשתנות מחינת הצבע של כיריים, כפתורי ההדלקה, ההצבה של משטחי החימום על גבי המשטח הגדול יותר.

סוג נוסף של כיריים חשמליות הוא כיריים קראמיות. כיריים אלו מכילות כפתורים שהם חלק מהמשטח והעיצוב שלהם יוקרתי עוד יותר בהשוואה לעיצוב של כיריים חשמליות. כיריים אלו הם פיתוח נוסף של כיריים והם מוצר יוקרתי יותר מכיריים חשמליות.

כאשר הולכים לבחור את הכיריים למטבח חשוב להכיר את כל מגוון הכיריים כדי לבחור את הכיריים מאימות ביותר לצרכים שלכם.