מידע שימושי על בחירת מטבחים כפריים לבית

מטבחים כפריים הם מטבחים בעיצוב אותנטי אשר מושך לא מעט קונים, במיוחד את חובבי הבישול שבהם. עיצוב זה, שלא כמו תבניות דקורטיביות מודרניות, כולל רב שכבתיות בארונות ובמשטחי העבודה. העיצוב אינו חלק ואינו חד שכבתי: כל דלת מכילה פיתוחים, גילופים או לכל הפחות משקוף היקפי. כל משטח עבודה מגובש כמו משטח עץ, או עשוי עץ באופן ממשי. במטבחים גדולים נהוג להטמיע משטח עבודה נוסף בעיצוב זה אשר משמש אי למטבח. במקבץ המידע שלפניכם תוכלו ללמוד סוגיות חשובות אודות עיצוב ואפיון מטבחים כפריים בבתים.

עיצוב פתרונות אחסון במטבח כפרי

כפי שציינו, אלו פתרונות אחסון עם דלתות פתיחה רב שכבתיות: כל דלת מכילה משקוף לפחות, וחלקן מכילות גם עיצוב פיתוחים וחריטות פנים, כלומר – דלתות מגולפות. במטבחים כפריים שלא ניתן לכופף בהם את הדלתות בשל חומרי ייצור לא מתאימים כמו מתכת או זכוכית – ישנה לפחות ידית פתיחה, המסמלת כי המטבח הוא כפרי. במטבח מודרני הדלתות מעוצבות חלק לחלוטין ללא ידיות. אנו ממליצים לבחור פתרונות אחסון עבור מטבחים כפריים על פי פרספקטיבת החדר. אם החדר מאד קטן, אל תבחרו ארונות עבים ואם החדר מאד גדול אל תבחרו ארונות דקים מדי. בכך, אתם שומרים על יחס הממדים תקין ומונעים תופעה של מיקוד יתר או מוצרים שחזותם דלה מדי במרחב.

עיצוב משטחי עבודה במטבח כפרי

במטבח כפרי קטן יש להטמיע משטח עבודה אחד לפחות. במטבח כפרי גדול מומלץ להטמיע גם אי למטבח שישמש לעבודה במרכז החדר ולא בקצה הקיר כמו במשטח המקורי. עיצוב המשטחים צריך להיות דמוי עץ, כאשר עץ אמתי יספק את הליטוש הטוב ביותר. מתחת למשטח העבודה ואי המטבח מומלץ להטמיע יחידות אחסון ארוניות שיהיו זהות בעיצוב שלהן במדויק לעיצוב הארונות העליונים של המטבח. גם את משטחי העבודה וארונותיהם מומלץ לבחור בהתאם לפרספקטיבה בחדר. אם הוא קטן, לא בוחרים ארונות עם ידיות גדולות ודלתות עבות ואם הוא גדול, לא בוחרים ארונות עם ידיות קטנות ודלתות דקות. בכך, אתם מבטיחים עיבוי עיצובי נכון של הרכיבים השונים שיבטיח התבוננות מרחבית סימטרית ולא ממוקדת מדי או חסרה מדי.