שאלות ותשובות על תכנון מטבחים מודרניים

כשאתם מתכננים מטבחים מודרניים בעלי חזות חדשנית, מאד מומלץ לדעת כיצד לעשות זאת נכון. אחרי הכל, מטבחים דור ההווה והעתיד מכילים סט כללים עיצובי. בדיוק כשם שלא ניתן לעבור לסדר היום בעיצוב מטבח עתיק בלי לאפיין אותו עם איזושהי קונסטרוקציית חריטות בארון ופיגמנט חום במשטח העבודה, כך ג במטבח המודרני ישנם כללים שמומלץ להכיר. הם יוצגו כאן באמצעות מקבץ FAQ שיכסה סוגיות נבחרות בנוגע לעיצוב מודרני במטבח.

כיצד מומלץ לבחור גוון למטבח מודרני?

ישנן 2 שיטות לעשות זאת: הראשונה נשענת על עיצוב הייטק כעיצוב מודרני. בעיצוב הייטק, האלמנט השולט בכל חדר, ולא רק במטבח, הוא הגוון הלבן. אבל בשל כך שזה צריך להיות גם עיצוב בורגני בצורתו (אחרי הכל, זו המשמעות של עיצוב הייטק), אתם צריכים שכל ארון יהיה ישר פלס ללא פיתוחים וחריטות על הדלת. על משטח העבודה מומלץ להטמיע שיש בצבע לבן או משטח קרמי בצבע דומה ברמת ההברקה של הארון. אם אתם חוששים מספיגת לכלוכים מהירה וגלויה לעין, ניתן להכהות מעט את הגוון הלבן לכיוון של לבן שמנת או מעושן, או לרכוש מטבח נירוסטה. אשרות אחרת היא לבחור צבע בהיר אחר כמו ירוק ולבסס עליו את העיצוב, או לחלק את עיצוב המטבח בין הגוון הלבן לגוון השחור ובאמצעות הניגודיות הזו ליצור עיצוב מודרני.

כיצד מומלץ לבחור צורות לארונות ולמשטחי העבודה על מנת שייראה מודרני?

בגדול, כשבחרתם בגוון לבן או בהיר אחר, גם אם שולבו בו דוגמאות של גוונים כהים כפי שהדגמנו קודם, עשיתם את שלכם. המטבח מודרני. ברם, הצורות מעידות על סגנון העיצוב ולא על הצביון (מודרני לעומת עתיק). זה לא סוד שרבים ממבקרי העיצוב קושרים מטבח המסוגנן בורגני כמטבח מודרני ומטבח המסוגנן כפרי כמטבח עתיק. לכן, בחירה באלמנטי עיצוב בורגניים יביאו את המטבח שלכם להיות מעוצב בורגני ולכן יחזקו את הקשר עם הצביון המודרני. בשביל זה, תצטרכו משטחי עבודה ישרים פלס ללא קשת או פיתוחים בקצה, וארונות 4 צלעות ללא משקופים עגולים עם דלתות חלקות ולא מגולפות.

על אלו סוגיות נוספות ניתן להצביע בשביל להגדיל את הסיכוי שתיווצר התאמה בין התכולה לחדר?

תמיד תבדקו פרספקטיבה: אם נוצר לכם רושם שהחלקים במטבח שמציעים לכם עבים אך החדר קטן, בקשו לראות דוגמה אחרת בה החלקים דקים בקצוות. אם המטבח שלכם גדול אך החלקים שמציעים לכם דקים, דרשו לראות מטבח יותר עבה. זה יבטיח שהמיקוד של כל חלק במטבח ישתלב יפה ולא ייראה בולט מדי או לא מספיק נוכח, מאידך.