התאמת מדפים למטבח

 

מדפים למטבח מומלץ לרכוש בהתאם לשני פרמטרים: עמידות בפני שינויי טמפרטורה ורטיבות, ותאימות המוצרים למשקלים שאתם עתידים לאחסן. אם מצאתם סט מדפים שעונה על שתי ההגדרות הללו, והוא מתאים לעיצוב המטבח שלכם, ניתן לרכוש אותו בבטחה.

 

מדפים בלתי רגישים לרטיבות ולשינויים בטמפרטורה

 
מדפים אלה הנם מדפי נירוסטה. שיטת הרכישה שלהם היא מדפים לפי משקל עליה נרחיב בפרק הבא. נציין כי המשקל שייבחר מיועד לתכולות שאתם עתידים לאחסן, ולכן מומלץ לשקול אותן בטרם הרכישה בשביל למצוא את מה שהכי מתאים. הסוד של הנירוסטה הוא שלא מדובר על מתכת כמעט עמידה לרטיבות כמו אלומיניום, או "מחזיקה מעמד זמן רב בסביבה עם כיריים דולקים" כמו הברזל. הנירוסטה עמיד באופן מדעי ומוחלט מול התופעות הללו ולכן השם שלו ניתן לו: Ni Rosta, ללא חלודה. כל הגורמים שבדרך כלל יחמצנו את יתר המתכות לא ישנו כלום לנירוסטה, שתישאר חדשה כמו ביום הרכישה.
 

מדפים לפי משקל – כך זה עובד

 
אם אתם צריכים לאחסן במטבח שלכם תכולה כבדה במיוחד, הכוללת מערבלי מזון, מיקרוגלים לשימוש פעיל, קופסאות עם כלים לשימוש עתידי, סירים ומחבתות בתפוצה נרחבת וכד', מומלץ לרכוש מדף צינורות. זהו מדף נירוסטה חזק במיוחד, המשמש את המובילות שבמסעדות היוקרה. מדף זה מאפשר לאחסן עליו תכולות כבדות ומגיע עם ערכת הברגה ייעודית ועבה במיוחד שמקבעת אותו לקיר באופן מוחלט, עם נעילה. לתכולה כבדה מעט פחות, ניתן לרכוש את אותו הדגם, רק עם משטח נירוסטה חלק במקום צינורי. מדפים לפי משקל המתאימים לתכולות סטנדרטיות מגיעים בסט טורי של 5 מדפים במידות רוחב 100, 120 או 150 ס"מ. גם הם עשויים נירוסטה, נחשבים חזקים מאד וניתנים לקיבוע לקיר באמצעות זרועות מחוררות.
 

התאמת המדפים למטבח מבחינה עיצובית בקלות

 
את העיצוב של מדפי המטבח חשוב לעשות בשום שכל, בהתבסס על מראה החדר, תוך השוואה לקטלוג המידוף של חברת פתרונות אחסון. חשוב לשים לב למספר מאפיינים: צורת המדפים, הצבע, ומידות העובי. בחדרים קטנים מומלץ להציב מדפים בעלי עומק קטן ובחדרים גדולים המומלצים הם מדפי עומק, על מנת ליצור קורלציה בין המידות לגודל החדר ולהימנע מעיצוב פנימי מגושם.